nábor
Koho hledáme?
Jako každý rok, pořádáme i ve školním roce 2020/2021 nábor nových členů. A koho vlastně hledáme? Možná právě tebe. Cheerleading je pestrý sport, ve kterém najdou uplatnění kluci i holky s různými tělesnými typy. Malí, velcí, tlustí, hubení... každý jsme jiný a v cheerleadingu je to velká výhoda. Tvá výška, váha, síla, ohebnost a další fyzické předpoklady budou mít vliv na to, pro jakou pozici se budeš hodit.
V jakém věku začít?

Náš tým je rozdělený do několika věkových kategorií, které vycházejí ze věkových kategorií na soutěžích v ČR i v zahraničí.

  • PeeweesPeewees jsou u nás ti nejmladší, tedy děti ve věku 5-10 let.
  • JuniorJunioři jsou ve věku 11-15 let.
  • SeniorSenioři jsou nejstarší věková kategorie, do které spadají ti, kterým je nad 15 let. Horní věková hranice určena není, ale máme v týmu i cheerleaders nad 30 let.

S každou věkovou kategorií se váže určitá obtížnost prvků, která postupně narůstá, takže ideální je začít mezi peewees, osvojit si základy a postupně se přes juniorský tým dostat až do týmu seniorského (ano, i takoví u nás jsou). Možné je však začít v jakémkoliv věku a mnozí nováčci patří rovnou mezi seniory.

Cheerleading pro kluky? Děláte si srandu?

Ne, neděláme si srandu.

Málo se to ví, ale cheerleading byl od svého počátku na konci 19.století mužským sportem, který vznikl na amerických univerzitách. Ženy se do něj ve větším dostaly až po 2. světové válce. Každopádně to, jak dnes cheerleading vypadá si jeho otcové zakladatelé neuměli představit ani v nejdivočejších snech. Vyhodit holku 5 metrů to vzduchu a bezpečně jí chytit, poté, co udělá salto s vrutem? Pohoda! Zvednou si holku na jedné ruce? Jasně!

Tví kámoši se budou smát až do chvíle, kdy tě uvidí tohle dělat.

Jo a žádné třásně (říká se jim pompony) ti nedáme...
Co musíš umět?

Každý je u nás vítaný. Od zkušených sportovců po ty, kteří nikdy nic nedělali. Takže v zásadě nemusíš umět nic. O tom, zda a v jaké míře tě zapojíme do soutěžní sestavy se rozhodneme až v průběhu sezóny podle toho, jak poctivě budeš trénovat.

Na začátku tě v rámci přípravky naučíme úplné základy: Jak správně stát, aby tě nebolela záda, jaké svaly posílit, jak se správně protáhnout, jak někoho bezpečně zvednout (nebo se nechat zvednout), jak udělat kotoul, hvězdu, rondát... Až tohle zvládneš, postoupíme k náročnějším věcem.

Samozřejmě, že pokud jsi dělal/a nebo děláš nějaký jiný sport cheerleadingu blízký (například tanec či gymnastiku) nebo "jenom" posiluješ či běháš, budeš jistě mít v něčem výhodu, ale pro to začít s cheerleadingem nejsou žádné zkušenosti potřeba. Vše nezbytné se naučíš u nás.
Co budeš potřebovat?

Cheerleading není sport příliš náročný na vybavení. Nepotřebuješ žádnou výstroj nebo drahou výbavu. Místo toho postačí tvé svaly.

Na trénink je třeba mít pouze pohodlné sportovní oblečení (tričko, kraťasy nebo kalhoty) a sportovní obuv. Ideální je sálová obuv s bílou podrážkou, která nebude nechávat stopy na gymnastickém koberci, který používáme.

Existují samozřejmě i speciální boty určené na cheerleading, ale není nezbytné je pořizovat hned na první trénink.

V průběhu tréninku se s vysokou pravděpodobností zapotíš, a je dobré dodržovat pitný režim, takže lahev s pitím se bude hodit stejně, jako ručník na utírání potu. Potítka na zápěstí také mají smysl.

Nejlepším nápojem je obyčejná voda bez bublin.
Jak začít?
Prvním krokem je přijít na trénink. Pokud máš jakékoliv dotazy, zavolej nám nebo napiš a my ti rádi vše zodpovíme.

Chci se přihlásit

Co všechno děláte?

Přihláška
  nabor@fighterscheer.cz
 Pro přihlášení do našeho klubu je možné využít online registraci zde:

Registrace

Účet
číslo: 241331652 / 0300 (ČSOB)
Při platbě uveďte do zprávy pro příjemce jméno člena, za kterého je příspěvek placen.