O NÁS
Kdo jsme?

Jsme sportovní klub věnující se cheerleadingu na soutěžní úrovni. A i když se čas od času objevíme na nějaké akci jako doprovodný program (protože co si budeme povídat - dobře se na nás kouká), tak se primárně soustředíme právě na soutěžní stránku našeho sportu.

Navíc s námi kráčí historie. Počátky našeho klubu se datují do roku 2012, kdy vznikli Fighters cheerleaders jako přímí pokračovatelé Lions cheerleaders, vůbec prvního cheerleadingového klubu v ČR. Dodnes máme v našem skládku v tělocvičně zahrabané některé oldschool uniformy a pompony.

Čím jsme zvláštní?

V celé ČR je v současnosti přes 30 klubů různé velikosti a s různým zaměřením. Čím se od nich lišíme?

  • I když se velmi rychle rozrůstáme, snažíme se stále zachovat benefity malého klubu, proto u nás panuje velmi přátelská, téměř rodinná atmosféra. Naši členové se vzájemně znají napříč věkovými kategoriemi a hlavně dostávají maximální prostor pro svou individualitu.
  • Nevěnujeme se tanečnímu cheerleadingu (toto s klidem přenecháme jiným).
  • Jsme jeden z mála týmů v ČR, který se dlouhodobě věnuje tzv. Co-Ed Cheerleadingu, tedy formě, kdy spolu trénují kluci i holky.
  • Na každé soutěží nás bezpečně poznáte. Naše klubové barvy jsou fialová, černá a (primárně) zelená, takže mezi ostatními kluby, které si často vystačí s různými odstíny modré, růžové, bílé a červené, nezapadneme.
Děláme to dobře?

Nejsme žádná ořezávátka. V průběhu sezóny se účastníme většiny soutěží v ČR, ze kterých si zpravidla odvážíme cenné kovy, jsme několikanásobní vícemistři ČR a opakovaně jsme reprezentovali ČR na mistrovství Evropy.

O kvalitě naších sportovců svědčí i to, že od vzniku našeho klubu jsme měli každou sezónu několik zástupců v Národním reprezentačním týmu. Celkově prošlo tímto výběrovým týmem, který reprezentuje ČR na Mistrovství světa přes 10 našich členů, z nichž mnozí se do něj dostali opakovaně.

Věděli jste, že...

... jsme přímí pokračovatelé jednoho ze dvou prvních týmů věnujícím se cheerleadingu v ČR?

... jsme se jako jediný tým v ČR objevili v jednom z dílů kultovní filmové série Bring it on (konkrétně v šestém pokračování s názvem Bring It On: Worldwide Cheersmack)?

... jsme jediný tým v ČR, který měl od vzniku národního týmu každý rok v tomto týmu své zástupce?

... mnozí naši členové postupem času dospěli a mají děti, a přesto se k nám rádi vracejí, aby si s námi zatrénovali?

... jsme se objevili v hudebním klipu kapely Dymytry?