JSME FIGHTERS

Jsme pražský sportovní klub, který sepod názvem Fighters Cheerleaders již od roku 2013 věnuje sportovnímu cheerleadingu na soutěžní úrovni. 

ČÍM JSME ZVÁŠTNÍ?

V celé ČR je v současnosti přes 30 klubů různé velikosti a s různým zaměřením. Čím se od nich lišíme?

JSME SI BLÍZCÍ

I když se velmi rychle rozrůstáme, snažíme se stále zachovat benefity malého klubu, proto u nás panuje velmi přátelská, téměř rodinná atmosféra (podpořená i tím, že u nás je několik sourozenců). Naši členové se vzájemně znají nezřídka i napříč věkovými kategoriemi a hlavně dostávají maximální prostor pro svou individualitu.

MÁME KLUKY

Jsme jeden z mála týmů v ČR, který se dlouhodobě věnuje tzv. Co-Ed Cheerleadingu, tedy formě, kdy spolu trénují kluci i holky.

NETANCUJEME

Nevěnujeme se tanečnímu cheerleadingu (tzv. performance cheer). Pom-dance, hip hop, jazz, kick-dance a další styly, ve kterých se na cheerleadingových soutěžích dá vystupovat s klidem přenecháme jiným.

JSME VIDĚT

Na každé soutěží nás bezpečně poznáte. Naše klubové barvy jsou fialová, černá a (primárně) zelená, takže mezi ostatními kluby, které si často vystačí s různými odstíny modré, růžové, bílé a červené, nezapadneme.

Máte nějakého maskota?

Samozřejmě. Náš maskot je velký, silný a hlavně zelený. Jen tak něčeho se nelekne, do všeho je po hlavě a i když občas bývá trochu impulzivní, stojí zpravidla na té správné straně.

SKILL & TUMBLE CAMPS

VÍKENDOVÁ SOUSTŘEDĚNÍ

Přibližně jednou měsíčně má každý z našich týmů celodenní soustředění, které je zaměřené na rozvoj specifických dovedností (tzv. skillů, proto Skill Camp).

Začínáme zpravidla rozcvičkou v 10 ráno a končíme v 6 večer. Tato soustředění bývají fyzicky poměrně náročná, protože mimo hodinové pauzy na oběd celý den trénujeme, trénujeme a trénujeme. Na konci dne bývají všichni (včetně trenérů) slušně vyčerpaní, ale toto vyčerpání je více než vyváženo dobrým pocitem z nově naučených dovedností a smysluplně stráveného času.

Tumble Camps jsou specifickou formou víkendových Skill Camps, kde pracujeme na našich akrobatických dovednostech. K těmto účelům využíváme buď gymnastickou tělocvičnu TJ Sokol Žižkov nebo nově také gymnastickou halu Gympra v Hostivaři. Oba prostory jsou vybavené vším možným gymnastickým náčiním, a aby toho nebylo málo, pomáhají nám na těchto akcích profesionální trenéři gymnastiky.

JSOU VŠECHNY TYTO KLUBOVÉ AKTIVITY POVINNÉ?

Všechny ne. Žádná z nich není samoúčelná - pomáhají nám rozvíjet po stránce sportovní i vztahové. Děláme týmový sport, takže je fajn se vzájemně znát a věřit si. Na začátku sezóny ale vždy dostaneš rozpis aktivit, které povinné jsou pro všechny, kdo chtějí být v soutěžní sestavě.

MANAGEMENT KLUBU

Jana Slavíková

Manažerka, Head Coach

Jana se aktivně věnuje cheerleadingu od roku 1995. Byla členkou historicky prvního cheerleadingového týmu v ČR - Prague Lions, který později také trénovala. Má za sebou léta zkušenosti z domácích i mezinárodních soutěží jako sportovec, trenér, porotce i organizátor, ale také jako instruktor na kempech. V současnoti je garantem vzdělávání trenérů cheerleadingu a také přednáší na trenérských licencích C a B. 


Vystudovala obor Tělesná výchova a sport (Bc.) na FTVS UK.


2006 - 2014: aktivní členka Českého národního týmu

2014 - 2019: manažerka Českého národního týmu

Od 2012 členka výkonného výboru České asociace cheerleaders (od 2014 vicepresidentka)

2014:  mezinárodně certifikovaný porotce (ECU Judge L2).

2016: trenérská licence C.

2020: Síň slávy ČACH

2022: trenérská licence B

Radovan Slavík

Senior Coach

Cheerleadingu se věnuje od roku 2009, trenérem je od roku 2011. Od té doby prošel mnoha trenérskými kurzy a školeními (FCC, ICC, ČACH, ICU), má bohaté zkušenosti jako sportovec i jako instruktor (FCC camp, CN/CT junior camp, Czech Summer Cheer Camp, UCA camp) a podílí se také na vzdělávání dalších trenérů (uchazečům o trenérské licence na Coaches Academy licence C a B přednáší psychologii sportu). Můžete jej také pravidelně vidět jako moderátora na soutěžích ČACH.

Vystudoval obor psychologie (PhDr. a Ph.D.) na PedF UK


2010 - 2015: aktivní člen Českého národního týmu

2016 - 1018: člen instruktorského týmu CN/CT Masters.

2016: trenérská licence C

od 2021: předseda tenérské komise ČACH

2022: trenérská licence B